Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Σχέση απο αποσταση...

Πήγαινε κάτω 
+2
prozak
Druidis
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Druidis
Αρχίζω και κολλάω!
Αρχίζω και κολλάω!
Druidis


Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ηλικία : 40
Location : Κόρινθος-Καβάλα
Registration date : 16/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 4:20 pm

Το θεμα γνωστο...
Μπορει να υπαρξει σχεση απο αποσταση;Και αν ναι πως;
Σκοτωνει τον ερωτα η αποσταση;
Για να σας δω πουλακια μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.korinthosfans.gr
sTeLiTo
Επισκέπτης




Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 4:28 pm

εξαρταται παντα την αποσταση Σχέση απο αποσταση... 989253
αλλα γενικα ειναι ενα εμποδιο η αποσταση, και αν υπαρχει οικονομικη δυνατοτητα και χρονος τοτε λυνεται σε ενα βαθμο, αλλιως γ@μησε τα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maroulak
Επισκέπτης




Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 5:56 pm

Eισαι βαλτος εσυ ετσι;Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
prozak
Επιμελήτρια!
Επιμελήτρια!
prozak


Αριθμός μηνυμάτων : 541
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 6:08 pm

λοιπόν, σε αυτό το θέμα έχω κάνει διατριβή....

Η απάντηση είναι τόσο απλή που σχεδόν πονάει...

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ, ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ....

πχ. αν ξέρεις ότι σε 6 μήνες ή σε 1 χρόνο θα είστε πάλι κοντά, κάνεις υπομονή....

αν όμως δεν υπάρχει ελπίδα να είστε κοντά για τα επόμενα 5-6 χρόνια, τότε κάποια στιγμή χωρίζεις, όσο και αν αγαπάς τον άλλον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelirios
Eπιμελητής!
Eπιμελητής!
ntelirios


Αριθμός μηνυμάτων : 866
Ηλικία : 42
Location : Ρέθυμνο
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 6:14 pm

Είχα σχέση από απόσταση (είναι από άλλη πόλη) για περίπου 2.5 χρόνια...
Το ξέραμε και οι δύο τότε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να βρεθούμε στην ίδια πόλη κάποτε γιατί και οι δύο προερχόμαστε από οικογένειες που δεν φεύγεις μακριά τους εύκολα...
Όλα μου τα λεφτά τα είχα φάει στις βενζίνες...

Τελικά χωρίσαμε αλλά για μένα πάντα η καρδιά μου θα είναι ραγισμένη....όσα χρόνια και αν περάσουν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
prozak
Επιμελήτρια!
Επιμελήτρια!
prozak


Αριθμός μηνυμάτων : 541
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 6:51 pm

τώρα που το παρατήρησα...

δρου, δε θα μας πεις τη γνώμη σου???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelirios
Eπιμελητής!
Eπιμελητής!
ntelirios


Αριθμός μηνυμάτων : 866
Ηλικία : 42
Location : Ρέθυμνο
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 6:52 pm

Άστον αυτόν...ακόμα πίνει τον πόνο του....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Druidis
Αρχίζω και κολλάω!
Αρχίζω και κολλάω!
Druidis


Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ηλικία : 40
Location : Κόρινθος-Καβάλα
Registration date : 16/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 6:54 pm

Κοιτα...(πανω δεξια!)
Το εχω κανει 4 φορες με 2 διαφορετικες κοπελες...τις 3 ηταν γαμάτα!Την μια με ξενερωσε απιστευτα...Αλλα πιστευω οτι αν θελουν και οι 2 και δεν κοροιδευουν τοτε ναι ολα γινονται!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.korinthosfans.gr
maroulak
Επισκέπτης




Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 8:31 pm

Ναι ολα γινονται

Μια πολυ καλη μου φιλη εδω Ρεθυμνο που ειναι απο Βεροια(και το αγορι της ειναι εκει)εχει κρατησει σχεση απο αποσταση...Ειναι μια χαρα,της λειπει αρκετες φορες και ειναι λογικο ομως ειναι ευτυχισμενη γιατι αγαπιουνται...Σε μερικους μηνες μαλιστα αλλαζουν και βερες!!!

Γνωμη δεν μπορω να εκφερω μιας και δεν μου εχει συμβει κατι αντιστοιχο,αλλα εχω την εντυπωση οτι εξαρταται απ τον ανθρωπο και τα αισθηματα τη συγκεκριμενη στιγμη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelirios
Eπιμελητής!
Eπιμελητής!
ntelirios


Αριθμός μηνυμάτων : 866
Ηλικία : 42
Location : Ρέθυμνο
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΤετ Σεπ 19, 2007 10:35 pm

maroulaki έγραψε:
Ναι ολα γινονται

Μια πολυ καλη μου φιλη εδω Ρεθυμνο που ειναι απο Βεροια(και το αγορι της ειναι εκει)εχει κρατησει σχεση απο αποσταση...Ειναι μια χαρα,της λειπει αρκετες φορες και ειναι λογικο ομως ειναι ευτυχισμενη γιατι αγαπιουνται...Σε μερικους μηνες μαλιστα αλλαζουν και βερες!!!

Γνωμη δεν μπορω να εκφερω μιας και δεν μου εχει συμβει κατι αντιστοιχο,αλλα εχω την εντυπωση οτι εξαρταται απ τον ανθρωπο και τα αισθηματα τη συγκεκριμενη στιγμη..
Πάντα εξαρτάται από τα άτομα που είναι στην σχέση και πως το βλέπουν το θέμα...άλλοι αντέχουν...άλλοι πάλι όχι...Σε τέτοια θέματα δεν μπορείς να εκφέρεις μία αντικειμενική γνώμη γιατί αυτό αλλάζει στον κάθε άνθρωπο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gioko
Είδα φώς και μπήκα!
Είδα φώς και μπήκα!
gioko


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 14/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 11:55 am

ουδεν σχολιο απο μενα... :-P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sTeLiTo
Επισκέπτης




Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 11:57 am

πολλα ειπες παλι Σχέση απο αποσταση... 989253
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
prozak
Επιμελήτρια!
Επιμελήτρια!
prozak


Αριθμός μηνυμάτων : 541
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:02 pm

gioko έγραψε:
ουδεν σχολιο απο μενα... :-P

είμαι σίγουρη ότι δεν πιστεύεις στις σχέσεις από απόσταση!!!
Σχέση απο αποσταση... 578440
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maroulak
Επισκέπτης




Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:04 pm

gioko έγραψε:
ουδεν σχολιο απο μενα... :-P

Καλως την περδικα!!! Σχέση απο αποσταση... 696292 Σχέση απο αποσταση... 696292 Σχέση απο αποσταση... 696292
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpoumpou
Χμμμμ...!
Χμμμμ...!
mpoumpou


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ηλικία : 43
Location : ροζ συννεφάκι!!!
Registration date : 19/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:14 pm

Εξαρταται...Αν έχεις ήδη πολύ καιρό μια σχέση και μετα χρειαστεί να υπάρξει αποσταση (λόγω σπουδων - μεταθεσης- δουλειας κτλ) μπορει και να αντεξι...
Υπο συνθηκες παντα...!
Χωρις ζηλιες υστερίες και καταπιεση...Χρειαζεται κατανοηση σε τετοιες περιπτωσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelirios
Eπιμελητής!
Eπιμελητής!
ntelirios


Αριθμός μηνυμάτων : 866
Ηλικία : 42
Location : Ρέθυμνο
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:19 pm

Και που την βρίσκεις την κατανόηση πλέον στην εποχή που ζούμε? Όλοι είμαστε πολλοί εγωιστές για να κάνουμε κάτι τέτοιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gioko
Είδα φώς και μπήκα!
Είδα φώς και μπήκα!
gioko


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 14/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:19 pm

καλώς με! Laughing
δεν είναι εύκολες οι αποστάσεις, πόσο μαλλον οταν βρισκεσαι με τον αλλον και σε διαφορετικη φαση της ζωης. θελει απλα επιμονη και πιστη. οταν αξιζει κατι το παλευεις... δικαιολογιες υπαρχουν παντα πολλες για να κανεις πισω και να μη νιωσεις ασχημα για αυτη την επιλογη. αλλα ποιοι εχουμε το θαρρος να το παλεψουμε? σιγουρα δε μπορεις για παντα να ταξιδευεις, μπορεις ομως να επιδιωκεις το μελλον να ειναι αυτο που θες. οταν παψεις να το κανεις αυτο ή τελικα δε το καταφερεις τοτε φευγεις και δε μετανιωνεις για οσα περασανε.
το καλο με τις αποστασεις, μαθαινεις να εκτιμας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpoumpou
Χμμμμ...!
Χμμμμ...!
mpoumpou


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ηλικία : 43
Location : ροζ συννεφάκι!!!
Registration date : 19/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:32 pm

Αν δεν εχεις κατανοηση αγαπητε μου με τον ανθρωπο που εισαι μαζι, τοτε λαθος ανθρωπο διαλεξες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelirios
Eπιμελητής!
Eπιμελητής!
ntelirios


Αριθμός μηνυμάτων : 866
Ηλικία : 42
Location : Ρέθυμνο
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:35 pm

mpoumpou έγραψε:
Αν δεν εχεις κατανοηση αγαπητε μου με τον ανθρωπο που εισαι μαζι, τοτε λαθος ανθρωπο διαλεξες!
Ναι αλλά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις ολοκληρωτικά αυτόν τον άνθρωπο όσο καιρό και να είσαι μαζί του....οπότε τα πάντα είναι ένα ρίσκο και δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι αν μπει η απόσταση μεταξύ σας θα κρατήσει η σχέση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpoumpou
Χμμμμ...!
Χμμμμ...!
mpoumpou


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ηλικία : 43
Location : ροζ συννεφάκι!!!
Registration date : 19/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:40 pm

Δεν διαφωνώ...Ολα με τον καιρο τα μαθαινεις...Δεν τα προδικάζεις...Αλλά μερικά πραγματα φαινονται....εξ αρχής!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelirios
Eπιμελητής!
Eπιμελητής!
ntelirios


Αριθμός μηνυμάτων : 866
Ηλικία : 42
Location : Ρέθυμνο
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:47 pm

mpoumpou έγραψε:
Δεν διαφωνώ...Ολα με τον καιρο τα μαθαινεις...Δεν τα προδικάζεις...Αλλά μερικά πραγματα φαινονται....εξ αρχής!
Ναι δεν αντιλέγω...φαίνονται αλλά πλέον όλοι είμαστε πολύ καλοί ηθοποιοί και όχι μόνο αυτό αλλά όλοι έχουν σηκώσει ένα τοίχο στα συναισθήματα τους για να μην καταλάβει ο άλλος τη αισθανόμαστε ανα πάσα ώρα και στιγμή...όταν δεν ανοίγεται ο άλλος δεν μπορείς να καταλάβεις όχι μόνο τόσο σημαντικά θέματα αλλά και για πιο ασήμαντα...έτσι ζεις μέσα στην απορία και το¨"αν" αυτό το άτομο θα είναι εντάξει απέναντι σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpoumpou
Χμμμμ...!
Χμμμμ...!
mpoumpou


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ηλικία : 43
Location : ροζ συννεφάκι!!!
Registration date : 19/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:53 pm

Εχουμε σηκώσει τοίχο γιατι μερικες φορες ο άλλος δεν μπορει να αντεξει τα συναισθηματα και ότι του προσφερεις...

Αλλωστε μην ξεχνας οτι πολλοι βολευονται και θεωρουν τους αλλους δεδομενους μετα απο καποιο καιρο...Μεγα λάθος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelirios
Eπιμελητής!
Eπιμελητής!
ntelirios


Αριθμός μηνυμάτων : 866
Ηλικία : 42
Location : Ρέθυμνο
Registration date : 13/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 12:57 pm

Ο ένας δίνει στον άλλο το δικαίωμα να τον θεωρεί δεδομένο...

Είπα για αυτό το μπλόκ συναισθημάτων επειδή μου έχει τύχει άπειρες φορές να προσπαθώ να δώσω και να μην παίρνω όχι μόνο ανταπόκριση αλλά και να βλέπω ότι δεν υπάρχει πρόθεση να μου ανοιχτή η άλλη....
Δεν μπορεί να αντέξει τα συναισθήματα ή απλά δεν θέλει να στα δώσει επειδή πιστεύει άλλα πράγματα? Όπως θα τον εκμεταλλευτείς, δεν θα λάβη ανταπόκριση, φοβάται μην πληγωθεί γιατί ο πρώην την πλήγωσε ανεπανώρθωτα κτλ...? Και το κουφό που μου έτυχε πρόσφατα "δεν είμαι σε θέση να εκφραστώ...δεν μπορώ να ανοιχτό..." και ο λόγος? "έτσι"....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpoumpou
Χμμμμ...!
Χμμμμ...!
mpoumpou


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ηλικία : 43
Location : ροζ συννεφάκι!!!
Registration date : 19/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 1:15 pm

Αυτα ειναι ανασφαλειες που κουβαλαει καθενας απο τις προηγουμενες σχεσεις του...
Το θεμα ειναι να προχωρας μπροστα και να ρισκαρεις...
Να βλεπεις τον αλλο ως ενο ατομο και οχι να συγκρινεις συμπεριφορες...

Μερικοι ανθρωποι υψωνουν τοιχος γιατι εχουν πληγωθει και αρνουνται να εκτεθουν παλι σε παρομοιες - οπως νομιζουν - καταστασεις....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Είδα φώς και μπήκα!
Είδα φώς και μπήκα!
kostas


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 16/09/2007

Σχέση απο αποσταση... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση απο αποσταση...   Σχέση απο αποσταση... EmptyΠεμ Σεπ 20, 2007 10:19 pm

Μονο αν έχεις ΣΟΒΑΡΗ σχέση απο αποσταση μπορεις να καταλάβεις....Και οταν λέω σοβαρή εννοώ, οι εμπειρίες σου με το ταίρι σου να ειναι περισσότερες και καλύτερες απο ενα ζευγάρι που μένει στην ίδια γειτονιά...Μπορείτε????
Εδω σας θέλω Σχέση απο αποσταση... 750687
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχέση απο αποσταση...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Πικάντικα και άλλα :: Αγαπογιατρός-
Μετάβαση σε: